Makaleler

Neden ikinci el onaylı otomobilleri seviyoruz?

28 Ekim 2009

İkinci el onaylı/sertifikalı bir otomobil ile paranızın karşılığını veren kaliteli bir otomobili kullandığınızı bilerek güvende hissedersiniz.

 • Hemen hemen tüm modeller mevcuttur ve yeni bir otomobilin fiyatıyla karşılaştırıldığında binlerce lira tasarruf edebilirsiniz.
 • Bölgenizdeki yetkili satıcıda genellikle yeni otomobillerle birlikte satılır.
 • Kilometreleri genelde düşüktür.
 • Otomobillerin tüm geçmişi bilinir ve gizli durumlarla karşılaşmazsınız.
 • Otomobiller, otomobil üreticisinin eğittiği mekanik teknisyenler tarafından kapsamlı olarak kontrol edilirler ve tüm hatalar araç satışa sunulmadan önce giderilir.
 • Kapsamlı mekanik testler, her otomobilin satış sırasında en iyi kondisyonunda olduğunu garanti eder.
 • İkinci el onaylı otomobiller çoğunlukla garantili satılır, gönül rahatlığı sağlar.
 • Yetkili satıcılar, müşterinin ihtiyaçlarına uygun çeşitli ödeme seçenekleri sunabilirler. Bu imkanları kullanarak çeşitli yollarla ödeme yapabilirsiniz ve şahıstan otomobil almaya göre çok daha fazla hakkınız olur.
 • İkinci el onaylı otomobil almak diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında çok daha az risklidir.
 • Ayrıca, garanti ve yol yardım hizmetleri gönlünüzün rahat olmasını sağlar.
 • Birçok yetkili satıcı, mevcut otomobilinizi takas olarak alacaktır.
 • Pek çok sürücü için, ikinci el onaylı bir otomobil almak en uygun çözümdür.

 

İkinci el onaylı otomobiller, normalde şahısların ve galerilerin sattığı aynı model otomobillerden biraz daha pahalıdırlar. Bunun sebebi de genellikle tüm onarımlarının ve yakın zamandaki bakımlarının yapışmış olmasıdır.

Ancak ikinci el onaylı otomobil aldığınızda, ekstra avantajların faydasını görürsünüz.

Mükemmel çalıştığından emin olmak için otomobile birçok mekanik kontrol yapılır ve yeni aldığınız otomobil ile ilgili gönlünüzün rahat olması için serviste tam bakım yapılır.

Bu harcamanızın daha da risksiz olmasını sağlamak için, ikinci el onaylı otomobillerde mekanik arızalara karşı otomobili teminat altına alan garanti verilir.

Geçmişini kontrol etmek için para harcamanıza da gerek yoktur. İkinci el onaylı tüm otomobillerin çoğunlukla tüm servis geçmişi bilinmektedir, bu yüzden karanlık geçmişlerinden endişe etmeniz gerekmez.

Satın almadan önce test sürüşü yaparak otomobili inceleme fırsatınız olur.

İkinci el onaylı otomobil satın almak aynı zamanda çok kolaydır. İstediğiniz otomobilin yetkili satıcılığını veya üreticisinin web sitesini ziyaret edebilir ve ilgilendiğiniz otomobil modelini bizzat görebilirsiniz.

Bunlarla birlikte, ikinci el onaylı otomobil alımınızın her aşamasında, yetkili satıcılığın sunduğu yüksek kaliteli hizmet ve üretici garantilerinden de faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, mevcut otomobiliniz takas olarak almayı önerebilir ve bu süreci daha da sorunsuz bir hale getirebilirler.

İkinci el onaylı otomobilinizle birlikte gönül rahatlığını ve otomobilinizin yeni bir otomobil kadar iyi olacağına dair teminatı satın alırsınız.

Bizi Takip Edin  facebook
Copyright ©2012 ArabaBul.com. Her hakkı saklıdır.  Kullanım Sözleşmesi  Gizlilik Politikası