Makaleler

İkinci El Onaylı Sertifikalı Otomobiller

28 Ekim 2009

Bir sonraki otomobilinizde iyi bir fırsat yakalamak istiyorsanız, yetkili satıcılardan satın alacağınız 2. el onaylı otomobiller sizin için doğru tercih olabilir. Böylece daha az ödeyerek hemen hemen yeni daha bakımlı bir otomobil alabilirsiniz.

 

Otomotiv sektörünün daha gelişmiş olduğu Amerika ve Avrupa ülkelerinde uzun yıllardan beri üretici ve yetkili satıcılar tarafından sunulmakta olan Onaylı ve Sertifikalı 2. el programları ülkemizde de son bir kaç yıldır yagınlaşmaya başladı.

 

Bu programların içerikleri, markalar arasında farklılıklar göstermekle birlikte genellikle çok nokta kontrol, bakım-onarım, detaylı iç-dış temizlik, garanti, yol yardım ve servis geçmişi gibi önemli noktaları kapsıyor. Programlar ve verilen hizmetler farklı olduğundan, bu konuda markanıza hizmet veren yetkili satıcıya danışmanızda fayda var.

 

Birçok üretici ve distribütör kendi yetkili satıcılarında, bazı durumlarda yeni otomobillerin hemen yanında, düşük kilometre yapmış, bakımlı, garantili ikinci el, onaylı otomobiller sunmaktadır.

 

2. el sertifikalı ve onaylı otomobiller katı kalite kriterlerini karşılayan, mekanik teknisyenler tarafından kontrol edilmiş ve tekrar satışa sunulmuş otomobillerdir.

 

Detaylı mekanik kontrol, garanti ve yol yardım hizmetleri sayesinde, alıcıların hemen hemen yeni bir otomobili, daha düşük bir fiyat ödeyerek gönül rahatlığıyla almalarını sağlamak için geliştirilmiş bir sistemdir.

 

İkinci el onaylı otomobil satış planlarının birçoğu, otomobillerin 6-12 ay garantiyle birlikte satışını içermekte ve arabanın yeni sahiplerinin içinin rahat olmasını sağlamaktadır.

 

İkinci el onaylı otomobil nedir?

Yetkili satıcılar, genellikle yalnızca iyi durumda olan ve nispeten daha düşük kilometre yapmış otomobilleri kabul etmekte ve ikinci el onaylı otomobil planlarında tüm servis geçmişini bulundurmaktadırlar.

 

Otomobillere kapsamlı mekanik kontrol yapılmakta ve arızalar çoğunlukla onarılmaktadır.

Her modelin servis geçmişi kontrol edilmektedir, böylece dert etmeniz gereken gizli bir geçmiş kalmamaktadır.

Avantajları

İkinci el onaylı otomobil aldığınızda, 0 km yeni bir modele göre bütçenizden tasarruf yapacak ve yeni bir otomobilin sunduğu avantajların birçoğuna sahip olacaksınız.

 

Otomobildeki mekanik arızaların onarıldığından emin olacak ve tüm servis geçmişini bileceksiniz.

Ayrıca, yetkili satıcıdan ayrıldıktan sonra otomobili teminat altına alan bir garantiniz ve yol yardımınız olabilir.

 

Bununla birlikte, ihtiyaçlarınıza uygun finansman paketleri gibi yetkili satıcının sunacağı çeşitli ödeme seçenekleri de olacaktır.

 

Düşük kilometreli araçlar

İkinci el onaylı otomobillerin büyük bir bölümü düşük kilometreli, daha önce yalnızca bir veya iki kere el değiştirmiş olan, hemen hemen yeni modellerdir.

 

Tüm servis geçmişi

İkinci el onaylı araçların birçoğunun servis geçmişi bilinmektedir.

 

Geçmiş kontrolü

İkinci el onaylı araçların geçmişlerinde gizli durum yoktur, bu yüzden otomobilin:

- Vergi borcu

- Haciz olup olmadığı

- Ödenmemiş kredi borcu vb bilgilerine sahip olunur

 

Çok nokta kontrolü

İkinci el onaylı satış planları kapsamında satılan otomobiller, üreticinin eğitimli mekanik teknisyenleri tarafından test edilirler.

 

Bu teknisyenler motordan boyaya kadar otomobil üzerinde 100'den fazla noktayı test ederler. Bulunan hasarlar, ikinci el onaylı otomobil satışa sunulmadan önce giderilirler.

 

Tam servis bakımlı

Mekanik kontrolün yanı sıra, hemen hemen tüm ikinci el onaylı otomobiller tam servis bakımlıdır, paradan ve zamandan tasarruf etmenizi sağlarlar ve otomobillerin güvenilirliğini devam ettirirler.

 

Garanti

Yetkili satıcıdan ayrıldığınızda, satın alım tarihinden itibaren bir yıl boyunca mekanik garanti kapsamında olacağınız programlar mevcuttur.

 

Finans

İkinci el onaylı otomobil aldığınızda, genellikle yetkili satıcı tarafından çeşitli finansman fırsatları ve ödeme planları sunulur.

 

Ülke çapında otomobil arama

Üreticinin ikinci el onaylı araç web sitesini kullanarak veya yetkili satıcılığa danışarak, tam olarak istediğiniz modeli ülke çapında arayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin  facebook
Copyright ©2012 ArabaBul.com. Her hakkı saklıdır.  Kullanım Sözleşmesi  Gizlilik Politikası