Ek-4 Kullanım Sözleşmesi

1. SİTE KULLANIM KOŞULLARI

1.1. Bu internet sitesini (bundan böyle "Site" olarak anılacaktır) kullanmak için aşağıda yazılı koşulları okuyup, kabul etmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde "Site"yi kullanmayınız. "Site" sahibi bu “Site”de yer alan veya alacak olan bilgileri, formları, içeriği, kullanım koşullarını dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

1.2. Bu “Site”nin sahibi Şirket ARABABUL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE DİJİTAL PAZARLAMA LTD.ŞTİ. ve Şirket Merkezi 19 MAYIS MAH. İNÖNÜ CAD. ZİTAŞ C5 BLOK D:6 KADIKÖY - İSTANBUL (bundan böyle "Arababul" olarak anılacaktır) adresindedir.

1.3. Bu “Site”de sunulan hizmetlerden gerek belirli bir bedel ödeyerek yada bedelsiz olarak yararlananlar veya herhangi bir şekilde “Site”ye erişim sağlayan her gerçek ve tüzel kişi aşağıdaki kullanım koşullarını kabul etmiş sayılmaktadır. İşbu sözleşme içinde belirtilen koşulları "Arababul" “Kullanıcı”ya herhangi bir ihbarda ve bildirimde bulunmadan dilediği zaman değiştirebilir. Bu değişiklikler periyodik olarak “Site”de yayımlanacak ve yayımlandığı tarihte geçerli olacaktır. "Arababul" tarafından işbu sözleşme hükümlerinde yapılan her değişikliği “Site” hizmetlerinden yararlanan ve “Site”ye erişim sağlayan her gerçek ve tüzel kişi önceden kabul etmiş sayılmaktadır.

1.4. "Site Kullanım Koşulları" “Site”yi kullanan her kişi tarafından erişimi mümkün kılınıp yürürlülüğe konmuştur.  "Site Kullanım Koşulları" "Üyelik Sözleşmesi"nin de ayrılmaz bir parçasıdır.

1.5 “Site”de 0 km araçlarla ilgili teknik bilgi, standart donanım, fiyat vb. bazı hizmetler ve bilgiler ArabaBul tarafından sağlanmaktadır. ArabaBul, bilginin tam olduğunu ve doğruluğunu garantileyemez. Sağlanan bilginin doğruluğunu üretici firmanın verisi ile kontrol edebilirsiniz.

2. TANIMLAR

2.1. Site : "Arababul" tarafından belirlenen çerçeve içersinde çeşitli hizmetlerin ve İçeriklerin sunulduğu çevrimiçi (on-line) ortamdan www.Arababul.com ana alan adından ve bu alan adına bağlı alt alan adlarından erişimi mümkün olan internet Sitesi.

2.2. Kullanıcı : “Site”ye ve/veya “Arababul Veritabanı”na çevrimiçi (on-line) ortamdan erişen her gerçek ve tüzel kişi.

2.3. Link : “Site” üzerinden “Site” içerisine veya bir başka internet sitesine, dosyalara, içeriğe veya başka bir internet sitesinden “Site”ye, dosyalara ve içeriğe erişimi mümkün kılan bağlantı.

2.4. İçerik : “Site”den yayınlanan veya erişimi mümkün olan her türlü bilgi, yazı, dosya, resim, video, rakam v.b görsel, yazınsal ve işitsel imgeler.

2.5. Arababul Arayüzü : Başta “Üye”ler tarafından oluşturulan içeriğin “Kullanıcı” tarafından görüntülenebilmesi ve “Arababul Veritabanı”ından sorgulanabilmesi amacıyla "Kullanıcı" tarafından kullanılan; 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunan ve tüm fikri hakları "Arababul"a ait olan tasarımlar içerisinde “Site” üzerinden yapılabilecek her türlü işlemin gerçekleştirilmesi için bilgisayar programına komut veren internet sayfaları.

2.6. Arababul Veritabanı : “Site” dahilinden erişilen İçeriklerin depolandığı, tasnif edildiği, sorgulanabildiği ve erişilebildiği "Arababul"e ait olan 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince korunan veritabanı.

2.7. Üye : "Arababul" tarafından sunulan özel nitelikli hizmetlerden, "Arababul" tarafından “Site” üzerinde tanımlanan “Üye”lik sürecini tamamlayarak; “Arababul”un elektronik ortamda verdiği onay neticesinde yararlanan ve bu hizmetlere özel olarak hazırlanmış sözleşmeleri “Üye”lik kayıt süreci içerisinde verdiği elektronik onayla kabul eden her gerçek ve/veya tüzel kişi “Kullanıcı”.

2.8. Üye Sözleşmesi : “Site” dahilinde "Arababul" tarafından sunulan özel nitelikteki hizmetlerden yararlanma koşullarını belirten; "Arababul" ile “Üye” arasında  üyelik kayıt sürecinde “Üye”nin elektronik olarak verdiği onay neticesinde elektronik ortamda akdedilen işbu Site kullanım koşullarının ayrılmaz bir parçası olan elektronik sözleşme. "Arababul", "Üye Sözleşmesi"ni farklı üyelik ve/veya hizmet gruplarına göre kategorize ederek farklı isimlerle “Üye”nin onayına sunabilir. Bu durumda “Üye” olacak kişi; almak istediği hizmetlere göre; o hizmetleri düzenleyen sözleşmelerden seçtiği hizmetle ilgili olanı kabul etmiş olmaktadır.

3. Arababul HİZMETLERİ

3.1. “Arababul”, Türkiye’de üreticileri ve dağıtıcıları vasıtasıyla satışa sunulan 0 km otomobillerin teknik, donanım ve fiyat verileri ile birlikte göresellerini kullanıcılarına sunmakta ve karşılaştırma olanağı vermektedir.

3.2. "Arababul", “Üye”ler tarafından “Arababul Veritabanı”na yüklenen İçeriklerin "Kullanıcılar" tarafından “Site” üzerindeki arayüzler kullanılmak suretiyle “Arababul Veritabanı” üzerinden sorgulanabilmesini ve “Site” üzerinden "Arababul"a ait arayüzler tarafından  görüntülenebilmesini temin etmektedir.

3.3. "Arababul", "Üyelik Sözleşmesi"nde belirtilen ve ilgili hizmete ilişkin “Site” içerisinde yapılan açıklamalar çerçevesinde “Üye”lerine;  ilanlarını yayımlama, mikro mağaza açma, ürün ve hizmetlerini satışa sunma, teklif alma ve verme, “Kullanıcı” ve/veya “Üye”lerle çeşitli kanallar üzerinden (Örn. Kısa mesaj, elektronik posta, “Site” dahilinde mesaj iletme v.b.) haberleşmede bulunma  gibi işlemleri “Site” dahilinde yapabilecekleri ortamı sunmaktadır.

3.4. "Arababul", "Üyelik Sözleşmesi"nde belirtilen ve ilgili hizmete ilişkin “Site” içerisinde yapılan açıklamalar çerçevesinde “Üye”lerine “Site” içerisinde “Kullanıcı”ın “Üye”lerin ilanlarına daha kolay ulaşabilmelerini sağlamak üzere ilanların görüntülenmesini önceliklendiren çeşitli tiplerde listeleme hizmetleri vermektedir.

3.5. "Arababul", “Üye”lerin “Site” dahilinde yayımladıkları ilanlara ve yaptıkları işlemlere ilişkin diğer “Üye”ler tarafından “Site” üzerinden "Arababul"a yöneltilecek yorum ve “Site” dahilinde gerçekleştirilen işlemlere ilişkin memnuniyetlerini bildirmeye yönelik iletişim kanallarını da “Site” üzerinden “Üye”lerinin hizmetine sunmaktadır.

3.6. "Arababul", “Üye”lerine “Site” dahilinde gerçekleştirdiklere işlemlere, beğenilerini yönelik “Site” içerisindeki hareketlere ve kendilerine ait olan ilanlara ilişkin diğer “Üye” ve "Kullanıcı"ların görüntüleme sayılarına yönelik çeşitli kategoriler altında raporlama hizmetlerini sunmaktadır.

3.7. "Arababul" tarafından verilen hizmetler yukarıdaki maddelerde belirtilenlerle sınırlı değildir. Yukarıda sayılan hizmetler "Arababul" tarafından sunulan temel hizmetler olup bu hizmetlere yeni hizmetlerin eklenmesi, yukarıda belirtilen hizmetlerin kapsam ve sunulma koşullarının değiştirilmesi tamamen “Arababul”un yetkisi dahilindedir. "Arababul" bu yetkisini herhangi bir bildirimde bulunmadan tek taraflı olarak dilediği biçimde kullanabilir.

4. ARAÇ, YETKİLİ SATICI, KREDİ BİLGİLERİ ve ARAÇ FOTOĞRAFLARI

4.1. 0 km araçlarla ilgili teknik bilgi, standart donanım, fiyat vb. bazı hizmetler ve bilgiler ArabaBul tarafından sağlanmaktadır. ArabaBul, bilginin tam olduğunu ve doğruluğunu garantileyemez. Sağlanan bilginin doğruluğunu üretici firmanın verisi ile kontrol edebilirsiniz.

4.2. 0 km araçlarla ilgili fiyat, teknik ve donanım bilgileri ile birlikte görseller bilgi amaçlı verilmiş olup gerçeğinden farklılık gösterebilir ve tam doğruluğu garanti edilemez.

4.3. Yetkili satıcı bilgileri sıklıkla değişebilmektedir. Arababul.com kullanıcılarına en güncel bigiyi vermek adına sürekli güncelleme yapmakla birlikte tam doğruluğu garanti edilemez.

4.4. Yukarıdaki sayılan araç teknik ve donanım özellikleri ve yetkili satıcı bilgileri ile birlikte kredi oranları da bilgi amaçlı verilmiş olup bankalar arasında farklılık gösterebilmektedir.

4.5. Araçların fotoğrafları gerçek hallerinden farklı olabilmektedir.

5. ARABABUL SITE KULLANIMINA İLİŞKİN KOŞULLAR VE YÜKÜMLÜLÜKLER

5.1. " Kullanıcı" yalnızca hukuka uygun amaçlarla “Site” üzerinde işlem yapabilirler. "Kullanıcı"ın ve “Üye”lerin, “Site” dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir.

5.2. “Site”, “Üye”ler tarafından “Arababul Veritabanı”na yüklenen “İçerik”lerin “Kullanıcı”lar tarafından görüntülenmesi esasıyla çalışmaktadır. "Arababul", “Kullanıcı”lar tarafından görüntülenen “İçerik”lerin hiçbir koşulda doğruluğunu, güvenliğini ve hukuka uygunluğunu garanti etmemekte; bu “İçerik”ler dolayısıyla hiçbir sorumluluk üstlenmemektedir.

5.3. “Kullanıcı” “Site” dahilinde bulunan her türlü resimleri, metinleri, görsel ve işitsel imgeleri, video klipleri, dosyaları, veritabanları, katalogları ve listeleri çoğaltmayacağı, kopyalamayacağı, dağıtmayacağı, işlemeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla "Arababul" ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir.

5.4. “Site” dahilinde üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmetlerden; “Üye”ler tarafından  oluşturulan ilanlardan ve “İçerik”lerden dolayı "Arababul"un, işbirliği içinde bulunduğu kurumların, "Arababul" çalışanlarının, şubelerinin ve yöneticilerinin, "Arababul" yetkili satıcılarının sorumluluğu bulunmamaktadır.

5.5. “Kullanıcı”lar ve “Üye”ler, "Arababul" “Site” dahilinde kendileri tarafından sağlanan bilgilerin ve İçeriklerin doğru ve hukuka uygun olduğunu kabul ve taahhüt etmektedirler. "Arababul", “Kullanıcı”lar ve “Üye”ler tarafından "Arababul"e iletilen veya “Site” üzerinden kendileri tarafından yüklenen, değiştirilen ve sağlanan bilgilerin ve İçeriklerin doğruluğunu araştırma; bu bilgi ve İçeriklerin güvenli, doğru ve hukuka uygun olduğunu taahhüt ve garanti etmekle yükümlü ve sorumlu değildir.

5.6 “Kullanıcı”lar ve “Üye”ler, “Site” dahilinde Türk Ticaret Kanunu hükümleri uyarınca haksız rekabete yol açacak faaliyetlerde bulunmayacağını, "Arababul"un ve üçüncü kişilerin şahsi ve ticari itibarı sarsacak, kişilik haklarına tecavüz ve taarruz edecek fiilleri gerçekleştirmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir.

5.7. "Arababul", “Site” dahilinde sunulan hizmetleri ve “Site” dahilinde erişilen “İçerik”leri her zaman değiştirebilme hakkını saklı tutmaktadır. "Arababul", bu hakkını hiçbir bildirimde bulunmadan ve önel vermeden kullanabilir.

5.8. “Kullanıcı”lar ve “Üye”ler, "Arababul"un talep ettiği değişiklik ve/veya düzeltmeleri ivedi olarak yerine getirmek zorundadırlar. "Arababul" tarafından talep edilen değişiklik ve/veya düzeltme istekleri gerekli görüldüğü takdirde "Arababul" tarafından yapabilir. "Arababul" tarafından talep edilen değişiklik ve/veya düzeltme taleplerinin, “Kullanıcı”lar ve “Üye”ler tarafından zamanında yerine getirilmemesi sebebiyle doğan veya doğabilecek zararlar, hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen talebin yöneltildiği “Kullanıcı” veya “Üye”ye aittir.

5.9. “Kullanıcı”lar, “Site” dahilinde eriştikleri bilgileri yalnızca bu bilgileri ifşa eden eden “Üye” veya “Arababul”un ifşa ettiği amaçlara uygun olarak kullanmakla yükümlüdür.

5.10. “Site” üzerinden,  “Arababul”un kendi kontrolünde olmayan ve başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve işlettiği başka web Sitelerine ve/veya “İçerik”lere ve/veya dosyalara link verebilir. Bu link'ler sadece referans kolaylığı nedeniyle sağlanmış olup ilgili web Sitesini veya işleten kişiyi desteklemek amacıyla veya web Sitesi veya içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. “Site” üzerindeki linkler vasıtasıyla erişilen  web Siteleri, dosyalar ve İçerikler, bu linkler vasıtasıyla erişilen web Sitelerinden sunulan hizmetler veya ürünler veya bunların içeriği hakkında  “Arababul”un herhangi bir sorumluluğu yoktur.

5.11. "Arababul", “Site”’ üzerinden   “Kullanıcı” veya “Üye”ler tarafından kendisine iletilen bilgileri "Gizlilik Politikası" ve “Üyelik Sözleşme”leri hükümleri doğrultusunda kullanabilir, ifşa edebilir, bu bilgileri işleyebilir, paylaşabilir, bir veritabanı üzerinde tasnif edip muhafaza edebilir. "Arababul" aynı zamanda; kullanıcı veya ziyaret edenin kimliği, adresi, elektronik posta adresi, telefonu, IP adresi, “Site”nin hangi bölümlerini ziyaret ettiği, domain tipi, tarayıcı (browser) tipi, tarih ve saat gibi bilgileri de istatistiki değerlendirme ve kişiye yönelik hizmetler sunma gibi amaçlarla kullanabilir.

5.12. “Site” üzerinden erişilen ve/veya görüntülenen içeriği elde etmek maksadıyla yoğun şekilde “Arababul Veritabanı”ndan bilgi çekmek yasaktır. Bu yasağa uymayarak “Arababul Veritabanı”ndan yoğun şekilde bilgi çeken kişiler T.C.K. Mad. 243 (1)’deki bilişim sistemine yetkisiz giriş yapmış olduğu varsayılarak Arababul tarafından haklarında cezai kovuşturma başlatılacaktır.

5.13. “Site” üzerinden erişilen ve/veya görüntülenen içeriğin depolandığı veritabanına yalnızca ilgili İçeriklerin görüntülenmesi amacıyla ve/veya “Arababul”un yazılı olarak izin verdiği kullanım koşulları çerçevesinde üçüncü kişilerce erişilmesi hukuka uygundur. Bunun dışındaki yapılan erişimler hukuka aykırı olup; "Arababul”un gerekli talep, dava ve takip hakları saklıdır.

5.14. “Site” üzerinden yayınlanan ilanların, “Arababul Arayüzü”nün  “Arababul”un yazılı rızası olmadan kopyalanması, çoğaltılması, iletilmesi, işlenmesi ve başka internet Sitelerinde ve mecralarda görüntülenmesi yasaktır.

5.15. ”Site” üzerinden erişilen ve/veya görüntülenen her türlü “İçerik”in "Arababul”un yazılı rızası olmadan üçüncü kişilerce "Arababul Sitesi” dışında başta internet olmak üzere herhangi bir iletişim ortamında görüntülenmesi yasaktır.

5.16. ”Site” üzerinden erişilen ve/veya görüntülenen ilanlarda yer alan kişisel veriler hiçbir koşul ve şart altında kişisel veri sahiplerinin ve “Arababul”un yazılı izni dışında üçüncü kişilerce kullanılmaz, işlenemez, iletilemez, görüntülenemez ve ifşa edilemez.

5.17. “Arababul Veritabanı” ve bu veri tabanında yer alan bilgiler kısmen veya tamamen Arababul’in yazılı rızası olmadan kopyalanamaz, başka veritabanlarına aktarılmaz ve bu veritabanlarından üçüncü kişilerin erişimine ve kullanımına açılamaz.

6. FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

Bu “Site” dahilinde erişilen veya hukuka uygun olarak Kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler ve bu “Site”nin (sınırlı olmamak kaydıyla “Arababul Veritabanı”, “Arababul Arayüzü”, tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar) tüm elemanları (Hepsi birden “Arababul”un telif haklarına tabi çalışmaları olarak anılacaktır) "Arababul"a ait ve/veya  "Arababul" tarafından üçüncü bir kişiden lisans altında alınmıştır. “Kullanıcı”lar, "Arababul" hizmetlerini, "Arababul" bilgilerini ve "Arababul"un telif haklarına tabi çalışmalarını yeniden satmak, işlemek, paylaşmak, dağıtmak, sergilemek veya başkasının “Arababul”un hizmetlerine erişmesi veya kullanmasına izin vermek hakkına sahip  değildirler. İşbu "Site Kullanım Koşulları" dahilinde "Arababul" tarafından sarahaten  izin verilen durumlar haricinde “Arababul”un telif haklarına tabi çalışmalarını çoğaltamaz, işleyemez, dağıtamaz veya bunlardan türemiş çalışmalar yapamaz veya hazırlayamaz.

 İşbu "Site Kullanım Koşulları"  dahilinde "Arababul" tarafından sarahaten yetki verilmediği hallerde "Arababul"; "Arababul" hizmetleri, "Arababul" bilgileri, "Arababul" telif haklarına tabi çalışmaları, "Arababul" ticari markaları, "Arababul" ticari görünümü veya bu Site vasıtasıyla sağladığı başkaca varlık ve bilgilere yönelik tüm haklarını saklı tutmaktadır.

7. SITE KULLANIM KOŞULLARINDA DEĞİŞİKLİKLER

"Arababul", tamamen kendi takdirine bağlı olarak işbu "Site  Kullanım Koşulları"nı herhangi bir zamanda “Site”de ilan ederek değiştirebilir. İşbu "Site Kullanım Koşulları"nın değişen hükümleri, ilan edildikleri tarihte geçerlilik kazanacaktır. İşbu "Site Kullanım Koşulları"  kullanıcının tek taraflı beyanları ile değiştirilemez. 

8. MÜCBİR SEBEPLER

Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, "Arababul" işbu "Site Kullanım Koşulları", gizlilik politikası ve “Üyelik Sözleşme”sinden herhangi birini geç ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir.  Bu ve bunun gibi durumlar, "Arababul" açısından,  gecikme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için “Arababul”un herhangi bir tazminat yükümlülüğü doğmayacaktır.  

 "Mücbir sebep" terimi, ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve “Arababul”un gerekli özeni göstermesine rağmen  önleyemediği olaylar olarak yorumlanacaktır. Bunun yanında sınırlı olmamak koşuluyla, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları gibi durumlar mücbir sebep olaylarına dahildir. 

9. UYGULANACAK HUKUK VE YETKİ

İşbu "Site Kullanım Koşulları" uygulanmasında, yorumlanmasında ve bu "Site Kullanım Koşulları"  dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde yabancılık unsuru bulunması durumunda Türk kanunlar ihtilafı kuralları hariç olmak üzere Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu sözleşmeden dolayı doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde İstanbul Mahkemeleri (Merkez) ve İcra Daireleri yetkilidir.  

10. YÜRÜRLÜLÜK ve KABUL

İşbu "Site Kullanım Koşulları"  "Arababul" tarafından “Site” içersinde ilan edildiği tarihte yürürlülük kazanır. “Kullanıcı”lar ve “Üye”ler, işbu sözleşme hükümlerini “Site”yi kullanmakla kabul etmiş olmaktadırlar. "Arababul" dilediği zaman iş bu sözleşme hükümlerinde değişikliğe gidebilir ve değişiklikler versiyon numarası ve değişiklik tarihi belirtilerek “Site” üzerinde yayınlandığı tarihte yürürlülüğe girer.

 
Bizi Takip Edin  facebook
Copyright ©2012 ArabaBul.com. Her hakkı saklıdır.  Kullanım Sözleşmesi  Gizlilik Politikası